Pricing
Sign Up
  • 1. Giriş
  • 2. Cerrahi Yaklaşım
  • 3. Kesi ve uterusa erişim
  • 4. Histerotomi ve bebeğin doğumu
  • 5. Rahim Masajı ve Plasentanın Verilmesi
  • 6. Uterusu Dışsallaştırın, Temizleyin ve İnceleyin
  • 7. Histerotomi Kapatma
  • 8. Hemostaz ve uterusun karnına dönmesi
  • 9. Karın Duvarı Kapatma
  • 10. Ameliyat Sonrası Açıklamalar
cover-image
jkl keys enabled

Primer Düşük Enine C-kesiti

6614 views

Taylor P. Stewart, MD; Juliana B. Taney, MD
Massachusetts General Hospital

Transcription

BÖLÜM 1

Adım Juliana Taney. Mass General Hospital'a katılan bir ob / gyn'im Boston, Massachusetts'te. Ve yaptığımız prosedür birincil düşük enine sezarittir. Bu nedenle, prosedürün adımlarından geçmek için, ilk adım cilt kesisini yapmanızdır, ve sonra bunu deri altı dokularına götürürsünüz, ve fasyaya ulaşırsınız. Ve bir kez fasyaya vardığında, merkezdeki fasyayı kesersiniz, ve sonra emin ol her iki katmandan da geçiyorsunuz fasyanın ve bu kesiyi yanal olarak uzatıyorsunuz her iki tarafta. Sonra fasyayı kaldırırsın, rektus kaslarından ayırmaya çalışmak altında olan. Ve bunu kaudal ve aynı zamanda kraniyal olarak yapıyorsunuz. Ve sonra bunu bir kez yaptıktan sonra, rektüsü orta hatta ayırırsınız, ve peritonu açığa çıkarırsınız. Ve sonra peritona açıkça girebilirsin, ya da keskin bir şekilde, bu durumda açıkça yaptığımız gibi. İçeri girdikten sonra, o peritonu uzatıyorsunuz uterusu açığa çıkarmak için açmak. Daha sonra mesanenin etrafındaki alanı toplarsınız, ve bir mesane kapağı yaptığınızdan emin olmak istersiniz. Bazı insanlar her zaman mesane kapağı yapmazlar, ama bu senaryoda yaptık. Ve bunun amacı, sadece mesaneyi uzaklaştırmak içindir histerotomi yaptığınız yerden. Yani bu noktada, Herkesin teslimata hazır olduğundan emin olun Bebeğin ve histerotomi yaparsın uterusun alt uterus segmentinde. Sonra o açıklığı açıkça uzatırsın, Ya da tercih ederseniz keskin bir şekilde yapabilirsiniz. Bu durumda, bunu açıkça yaptık. Ve sonra onu yeterince uzatıyorsunuz yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmanız fetal kafayı çıkarmak için. Yani bu noktada, genişletildikten sonra, elini soktuğun yer, Ve elini bebeğin başının etrafına koydun, ve sen onu pelvisten dışarı yükseltirsin, ve onu histerotomiye getiriyorsunuz. Bebeğin doğumuna yardımcı olmak için biraz fundal baskı yaparsınız. Ve sonra, bebek doğduktan sonra, bebeği daha sıcak olana getirirsin, Ve sonra geri geliyorsun, plasentayı teslim edersin, ve sonra uterusu dışsallaştırabilirsin, veya içeride bırakın. Bu durumda onu dışladık. Ve sonra histerotomiyi kapatmaya başlarsınız. Böylece, histerotomi iki ayrı katmanda kapatılır. Yani, biri çalışan kilitli bir katmandır, ve sonra diğeri bir imbricating tabakasıdır. Histerotominin kapanmasını tamamladıktan sonra, Hemostazınız olduğundan emin olun. Ve sonra bir kez hemostaz geçirdiğinizde, Uterusu karın içine geri döndürebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, yine hemostaz olduğundan emin olun, Ve sonra tüm bu katmanları kapatmaya başlarsınız açtığınız. Yani, önce emin olacaksın Kas üzerinde kanama olmadığını, ve olukların tüm pıhtılardan arındırıldığından emin olun. Ve serozal kenarınızın olduğundan emin olun Mesaneyi indirdiğiniz yer hemostatiktir. Ve sonra fasyayı kapatmaya başlayabilirsiniz. Ve böylece bunu koşan bir dikişte yaparsınız. Ve sonra bu bir kez kapandığında, Deri altı dokuları yeniden yaklaştırabilirsiniz. Bunu çalışır veya kesintiye uğramış olarak yapabilirsiniz. Ve sonra cildi kapatırsınız.

BÖLÜM 2

Test edebilirsiniz. Herhangi bir acı var mı? Hayır. Kusursuz. Biz sadece sizi gerçekten, gerçekten çok sert bir şekilde sıkıştırıyorduk. Oh harika. Tamam. Giderdim Kırışıklığına olabildiğince yakın. Biraz daha aşağıya inebilirsiniz. Saklamayı seviyorum.

BÖLÜM 3

Lütfen partnerini alabilir miyiz? Evet, gidip onu arayacağım. Bunu başlatacağım. Cilt. Saat. Tamam, elli altımız var... Fasyaya iniyoruz. Rektusa bazı pencereler yapmak. Deri altı dokuları yayacağız. Bir sıçan dişi ve Mayo'nun dişini alacağım, lütfen. Önce sen gidebilirsin.

Böylece fasyanın iki katmanını topluyorsunuz. Ayırmak için altına yayıl rektus kaslarından kapalı. Böylece iki katmanı burada görebilirsiniz, bu ilk katmanın altındadır. Ve bu ikinci katmandır. Anlaşıldı. Kochers'ı alacağım, iki kez. Böylece rektüsü yükseltirsiniz - veya fasyayı, kasları ayırırsınız. Bazen sadece itebilirsiniz. Bu durumda zorlayamazsınız, Yani kasları rektüsten ayıracaksınız. Bazen, sadece itebilirsiniz. Anlaşıldı. Şimdi aşağı ineceğiz. Ve aynı şeyi yapın. Kasları fasyadan ayırın. Bu yüzden ona karşı olabilecek her şeyi bastırın. Fasyaya karşı çıkacağız. Kasları ayırın kasık kemiğine kadar inene kadar. Kusursuz. Bir Zengin alacağım.

Yani şimdi alacağız rektus kaslarını ayırarak periton içine. Orada ayrılığı görebilirsiniz. Mesane için herhangi bir yapışmayı önlemek için yükseğe çıkarsınız. Yani, orada peritondayız. Çekeceğiz. Burada biraz baskı var. Evet. Bovie'nizi kapın. Yani burada biraz grup var, gördüğünüz gibi. Bu yüzden Bovie'yle birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Görebildiğiniz şeylere devam edin. Kusursuz. Anlaşıldı. Bir mesane bıçağı alacağım. Böylece mesaneyi bu tarafta görebilirsiniz ve sonra mesane bıçağı ile bastırın.

Pürüzsüz pikaplar ve Metz. Mesane flebini yapacağız. Bunu biraz aşağı çekin. Oldukça alçalıyorsunuz. Serozayı alırsın. Kırpın, baltalayın. Başka bir yön, aynı şey. Ve sonra, parmağınız uterusa doğru işaret edecek şekilde Böylece yanlışlıkla mesanede bir delik açmazsınız. Ve sonra bunun önündeki mesane bıçağını değiştirirsiniz. Tamam.

BÖLÜM 4

Tamam. Tamam. Rahim. Saat. Tamam, ve yayıldın. Ve böylece oradaki zarları görüyorsunuz. Membranları yırtacağız. Berrak sıvı. Berrak sıvı. Yatağı indirebilir miyim, lütfen? Yatağa yatmak. Bunu ne zaman istediğini söyle bana. Tamam, mesane bıçağı dışarı çıktı. Zenginleri dışarı çıkarabilirsiniz. Anlaşıldı. Baş yukarı. Bazı fundal baskılar. Hey, bir saniyeniz olduğunda, adımınız burada. Devam et. Onu senin için daha da yakınlaştırmamı ister misin? Yani bebeğin kafası düzgün çıkmamak, Kasları kesebilirsin. Tamam. Tamam, git. Zorlamaya devam edin. Tamam, zaman. (bebek ağlar). İşte gidiyorsun. Bir saniye basılı tutun. Onu getirebilir misin? Emin. (bebek homurdanır ve ağlar). Duraklat, duraklat, duraklat. Perdeleri indirmemize razı mısın? Tamam. (bebek feryat eder). Tamam, aşağı perdeler iyidir. Tamam, çocuk doktorlarımız olacak Ona bir bak, tamam mı? Bir dakika. Bir dakika. (bebek ağlar). (bebek ağlar). (bebek ağlar).

BÖLÜM 5

Rahim masajı yapıyoruz ve yumuşak çekiş yapıyoruz kordon yoluyla plasenta üzerinde. Tamam. Masaj. Takip eden membranların bazılarını çekin. Plasenta. Tamam, 09, teşekkür ederim.

BÖLÜM 6

Ve uterusu dışsallaştırın. (bebek uzaktan ağlar). Uterusu temizleyin. Üstünü alacağım. Kornuayı temizleyin. Çukurumuzu çalıştırabilir miyiz? zaten gitmiyorsa? Çukur maksimumda. Harika, teşekkür ederim. Doğumdan bir dakika sonra. Teşekkürler.

BÖLÜM 7

Kochers. Düşünceleriniz nelerdir? Biz iyiyiz. Tamam. Bir dikiş atacağım. Kusursuz. Mesane bıçağı arkada. Ruslar. Teşekkürler. Apex'inizi aldığınızdan emin olun. İğne aşağı, korumalı. Bunu kaldırabilirsiniz. Çıt. Köşeyi etiketleyin. Ve sonra bunu tutmalısınız. Kalınsa, ikiye ayırmanız gerekir. Bunlar kilit dikişlerdir. Üzerinde biraz daha gevşemeye ihtiyacım var. 15, 16, 17, 18, 19, 20. Teşekkürler. Makasınız var mı, lütfen. Mhm. Tamam. Sayım doğru. Şimdi kesiye paralel gidiyorsunuz imbrikasyonlu bir dikiş için. Gaz ister misiniz? Hayır.

BÖLÜM 8

[Diyalog Yok.]

BÖLÜM 9

[Diyalog Yok.]

BÖLÜM 10

Bu nedenle, özellikle bu prosedür sırasında Bu hastanın geniş bir spinal cerrahi öyküsü vardı. Ve böylece, başlangıçta bir soru vardı yapıp yapamayacağına gelince Yeterli anestezi sağlamak için epidural veya spinal ile. Ve böylece, potansiyel olarak dikkate alındı prosedürün genel anestezi altında yapılması gerekliliği spinal veya epidural yerleştirildikten sonra, Yeterli ağrı kontrolü yoktu. Bu durumda yaptı, ve böylece bitmedik genel anestezi altında yapmak zorunda kalmak. Ve böylece, genel anestezi altında, sadece İşleri biraz daha verimli yapın, çünkü biliyoruz anestezinin plasentadan geçebileceği. Ancak bu durumda, Bunu yavaş ve kontrollü bir şekilde yapabildik çünkü epidurali işe yaradı, ki bu harika. İşaret edeceğim diğer şey Bu prosedürde dışarı teslimat Fetal kafa biraz zordu. Yani bunun bir kısmı, aşağıdakileri sağlamanız gerektiğidir: Alt uterus segmentinde yeterli alana sahip olduğunuzu; ve ayrıca olan dokular alt uterus segmenti çevresinde bu aynı zamanda kafanın teslimini de tutmak olurdu. Ve böylece bu durumda, sona erdik sol taraftaki rektus kasını keserek yukarı bize biraz daha fazla yer vermek için. Ve bu çoğu zaman, bir Fark ederseniz yapmaya çalıştığınız ilk şeylerden rektüsün teslimatı durduran şey olduğunu. Ve böylece, çoğu zaman yaptığım şey bebeği doğurmadan önce, en sıkı kısmın ne olabileceğini hissediyorum bu teslimatı engelliyor olurdu fetal kafanın, zor zamanlar geçirmemiz durumunda. Ve böylece bu durumda, rektus kasıydı. Yani bunu kesebilirsin ve sonra bu size biraz daha fazla alan sağlar. Ve videoda görebileceğiniz gibi, Bu, bebeğin doğumunu gerçekleştirmemize yardımcı oldu.