Pricing
Sign Up
  • 1. מבוא
  • 2. גישה כירורגית
  • 3. חתך וגישה לרחם
  • 4. היסטרוטומיה ולידה של התינוק
  • 5. עיסוי הרחם ומסירת השליה
  • 6. לצאת, לנקות ולבחון את הרחם
  • 7. סגירת היסטרוטומיה
  • 8. המוסטאזיס והחזרת הרחם לבטן
  • 9. סגירת דופן הבטן
  • 10. הערות לאחר הניתוח
cover-image
jkl keys enabled

חתך קיסרי רוחבי נמוך ראשוני

6589 views

Taylor P. Stewart, MD; Juliana B. Taney, MD
Massachusetts General Hospital

Transcription

פרק 1

אז אני ג'וליאנה טאני. אני רופא נשים / גינקולוג המשתתף בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון, מסצ'וסטס. וההליך שעשינו הוא חתך קיסרי רוחבי נמוך ראשוני. אז, כדי לעבור את השלבים של ההליך, הצעד הראשון הוא לעשות את החתך בעור, ואז אתה לוקח את זה דרך הרקמות התת עוריות, ואתה מגיע לפאסיה. וברגע שמגיעים לפאסיה, אתה חותך את הפאשיה במרכז, ואז אתה מוודא אתה עובר את שתי השכבות של הפאשיה, ואתה מאריך את החתך לרוחב משני הצדדים. לאחר מכן אתם מרימים את הפאשיה, מנסה להפריד אותו משרירי הרקטוס שנמצאים מתחתיו. ואתה עושה את זה הולך בצורה קאודלית וגם גולגולתית. ואז ברגע שאתה עושה את זה, אתה מפריד את הרקטוס בקו האמצע, ואתה חושף את הצפק. ואז אתה יכול להיכנס לצפק בצורה בוטה, או בחדות, מה שעשינו בבוטות בנסיבות האלה. ברגע שאתה נכנס, אתה מאריך את הצפק הזה פתח לחשיפת הרחם. לאחר מכן אתה מרים את האזור סביב שלפוחית השתן, ואתה רוצה לוודא שאתה עושה דש שלפוחית השתן. יש אנשים שלא תמיד עושים דש שלפוחית השתן, אבל בתרחיש הזה עשינו. והנקודה של זה, זה רק להביא את שלפוחית השתן משם מהמקום שבו אתה עושה את ההיסטרוטומיה. אז בנקודה הזו, אתה מוודא שכולם מוכנים למסירה של התינוק, ואתה עושה את ההיסטרוטומיה בקטע הרחם התחתון של הרחם. אז אתה מרחיב את הפתח הזה בצורה בוטה, או שאתה יכול לעשות את זה בחדות אם אתה מעדיף. במקרה הזה, עשינו את זה בצורה בוטה. ואז אתה מאריך אותו מספיק שאתה מוודא שיש לך מספיק מקום להוציא את ראש העובר. אז בנקודה הזאת, אחרי שהיא מוארכת, אתה מכניס את היד שלך, ואתה שם את היד שלך סביב ראשו של התינוק, ואתה מרים אותו מתוך האגן, ואתה מביא את זה להיסטרוטומיה. אתה נותן קצת לחץ קרן כדי לעזור ליילד את התינוק. ואז, ברגע שהתינוק נולד, אתה מביא את התינוק לחימום, ואז אתה חוזר, אתה מספק את השליה, ואז אתה יכול או החוצה את הרחם, או להשאיר אותו בפנים. יצאנו מזה במקרה הזה. ואז אתה מתחיל לסגור את ההיסטרוטומיה. אז, ההיסטרוטומיה סגורה בשתי שכבות נפרדות. אז, אחד הוא שכבה נעולה רץ, ואז השני הוא שכבה מבלימה. לאחר שתשלים את סגירת ההיסטרוטומיה, אתה מוודא שיש לך המוסטאזיס. ואז ברגע שיש לך המוסטאזיס, אתה יכול להחזיר את הרחם לתוך הבטן. ברגע שאתה עושה את זה, אתה שוב מוודא שיש לך המוסטאזיס, ואז מתחילים לסגור את כל השכבות האלה שפתחת. אז, אתה הראשון תוודא שאין דימום על השריר, ואתה מוודא שהמרזבים מנוקים מכל קרישי הדם. ואתה מוודא כי קצה הסרוסל שלך המקום שבו הורדת את שלפוחית השתן הוא המוסטטי. ואז אפשר להתחיל לסגור את הפאשיה. וכך עושים בתפר ריצה. ואז ברגע שזה נסגר, אתה יכול reapproximate את הרקמות תת עוריות. אתה יכול לעשות את זה פועל או מופרע. ואז סוגרים את העור.

פרק 2

אתה יכול לבדוק. יש כאב? לא. מושלם. פשוט צבטנו אותך ממש ממש חזק. הו נהדר. בסדר. הייתי הולך הכי קרוב לקמט שלה הכי קרוב שאפשר. אתה יכול לרדת קצת יותר נמוך. אני אוהב להסתיר את זה.

פרק 3

אפשר להשיג את בן זוגה בבקשה? כן, אני אלך לקרוא לו. אני אתחיל עם זה. עור. זמן. אוקיי, יש לנו חמישים ושש... אנחנו יורדים לפשיה. ביצוע כמה חלונות אל הרקטוס. אנחנו הולכים להפיץ את הרקמות התת עוריות. אני אקח שן של עכברוש ושל מאיו, בבקשה. אתה יכול ללכת ראשון.

אז אתה מרים את שתי השכבות של הפאשיה. מורחים מתחתיו כדי להפריד אותו מחוץ לשרירי פי הטבעת. אז אתם יכולים לראות את שתי השכבות כאן, זה מתחת לשכבה הראשונה. וזו השכבה השנייה. בסדר. אני הולך לקחת קוצ'רס, כפול שתיים. אז אתה מרומם את הרקטוס - או את הפאשיה, אתה מפריד את השריר למטה. לפעמים אתה יכול פשוט לדחוף. אתה לא יכול לדחוף במקרה הזה, אז אתה הולך להפריד את השריר מפי הטבעת. לפעמים, אתה יכול פשוט לדחוף. בסדר. עכשיו אנחנו הולכים לרדת. ולעשות את אותו הדבר. הפרידו את השריר מהפאשיה. אז לחץ למטה על כל דבר שעלול לעמוד נגדו. אנחנו הולכים ללכת ישר נגד הפאשיה. להפריד את השרירים עד שמגיעים עד עצם הערווה. מושלם. אני אקח ריץ'.

אז עכשיו אנחנו הולכים לקבל לתוך הצפק על ידי הפרדת שרירי פי הטבעת. אפשר לראות שם הפרדה. אתה עולה גבוה כדי למנוע הידבקויות עבור שלפוחית השתן. אז אנחנו בצפק שם. אנחנו נמשוך. קצת לחץ כאן. כן. תפוס את הבובי שלך. אז יש פה קצת להקה, כפי שאתם יכולים לראות. אז אנחנו הולכים לעבור את זה גבוה עם הבובי. המשך ללכת למה שאתה יכול לראות. מושלם. בסדר. אני אקח להב שלפוחית השתן. אז אתה יכול לראות את שלפוחית השתן בצד זה ואז לדכא אותו עם להב שלפוחית השתן.

טנדרים חלקים ומץ. אנחנו הולכים לגרום לדש שלפוחית השתן. משכו את זה קצת למטה. אתה יורד די נמוך. אתה מרים את הסרוסה. לחתוך, לערער. כיוון אחר, אותו דבר. ואז, כשהאצבע מצביעה לכיוון הרחם כדי שלא תעשו בטעות חור בשלפוחית השתן. ואז מחליפים את להב שלפוחית השתן מול זה. בסדר.

פרק 4

בסדר. בסדר. הרחם. זמן. בסדר, ואתה מתפשט. וכך רואים שם את הממברנות. אנחנו הולכים לקרוע קרומים. נוזל צלול. נוזל צלול. אני יכול להוריד את המיטה, בבקשה? מיטה למטה. תגיד לי מתי אתה רוצה את זה. אוקיי, להב שלפוחית השתן החוצה. אתה יכול להוציא את העשירים החוצה. בסדר. הראש למעלה. קצת לחץ קרן. היי, כשיש לך שנייה, הצעד שלך כאן. תמשיך ללכת. אתה רוצה שאני אקרב לך את זה? אז אם הראש של התינוק לא יוצא כמו שצריך, אתה יכול לחתוך את השריר. בסדר. אוקיי, לך. תמשיכו לדחוף. אוקיי, זמן. (התינוק בוכה). הנה לך. תחזיקו שנייה אחת. אתה יכול להביא אותו? בטוח. (התינוק נוהם ובוכה). להשהות, להשהות, להשהות. אתה בסדר שאנחנו עושים וילונות למטה? בסדר. (יללות תינוקות). בסדר, וילונות למטה זה טוב. בסדר, אנחנו הולכים לקבל את רופאי הילדים תסתכל עליו, בסדר? דקה. דקה. (התינוק בוכה). (התינוק בוכה). (התינוק בוכה).

פרק 5

אנחנו מעסים את הרחם ומכניסים מתיחה עדינה על השליה דרך החבל. בסדר. עיסוי. משוך חלק מהקרומים הנגררים. שליה. בסדר, 09, תודה.

פרק 6

ו outize הרחם. (התינוק בוכה מרחוק). נקה את הרחם. אני אתפוס את הפסגה. נקו את הקרנית. האם אנחנו יכולים להניע את הבור שלנו אם זה עדיין לא הולך? הבור הוא במקסימום. מדהים, תודה. דקה אחרי הלידה. תודה.

פרק 7

קוצ'רס. מה המחשבות שלך? אנחנו בסדר. בסדר. אני אקח תפרים. מושלם. להב שלפוחית השתן לאחור. הרוסים. תודה. ודא שאתה מקבל את השיא שלך. מחט למטה, מוגנת. אתה יכול להוריד את זה. הצמד. תייגו את הפינה. ואז אתה צריך להחזיק את זה. אם הוא עבה, תצטרך לקחת אותו לשניים. מדובר בתפרי נעילה. אני צריך עוד קצת רפיון על זה. 15, 16, 17, 18, 19, 20. תודה. יש לך את המספריים, בבקשה. מ. בסדר. הספירה נכונה. עכשיו אתה הולך במקביל לחתך לתפר מתפתל. רוצים גזים? לא.

פרק 8

[ללא דיאלוג.]

פרק 9

[ללא דיאלוג.]

פרק 10

אז, במהלך הליך זה בפרט לחולה זה הייתה היסטוריה נרחבת של ניתוחי עמוד שדרה. וכך, היתה שאלה בהתחלה האם היא תוכל או לא כדי להשיג הרדמה נאותה עם אפידורל או עמוד שדרה. וכך, היה שיקול של פוטנציאל צורך לבצע את ההליך בהרדמה כללית אם לאחר הנחת עמוד השדרה או האפידורל, לא הייתה לה שליטה מספקת בכאב. היא עשתה במקרה הזה, וכך לא סיימנו עד הצורך לעשות את זה בהרדמה כללית. וכך, בהרדמה כללית, אתה פשוט מנסה לעשות דברים קצת יותר יעילים, כי אנחנו יודעים שההרדמה יכולה לעבור דרך השליה. אבל במקרה הזה, הצלחנו לעשות את זה לאט ובשליטה כי האפידורל שלה עבד, וזה נהדר. הדבר השני שאני אצביע עליו החוצה בהליך זה הוא משלוח של ראש העובר היה קצת מאתגר. אז חלק מזה הוא שאתה צריך להבטיח שיש לך מספיק מקום בקטע הרחם התחתון וגם את הרקמות כי הם סביב קטע הרחם התחתון זה גם יעכב את מסירת הראש. וכך במקרה הזה, סיימנו למעלה חותכת את שריר הרקטוס שלה בצד שמאל כדי לתת לנו קצת יותר מקום. וזה הרבה זמן, אחד מהדברים הראשונים שאתה מנסה לעשות אם אתה שם לב שהרקטוס הוא הדבר שמעכב את הלידה. וכך, הרבה פעמים מה שאני עושה עוד לפני שאני מיילדת את התינוק, אני מרגיש למה שעשוי להיות החלק ההדוק ביותר זה יעכב את המסירה של ראש העובר, למקרה שיהיה לנו קשה. וכך במקרה הזה, זה היה שריר הרקטוס. אז אתה יכול פשוט לחתוך את זה ואז זה נותן לך קצת יותר מקום. וכפי שניתן לראות בסרטון, זה עזר לנו להשיג את הלידה של התינוק.